Triathlon - sport dla wytrwałych.
Shadow

Cracovia Triathlon już za rok

W naszym kraju organizowanych jest coraz więcej imprez dla miłośników triathlonu, co wynika z rosnącego zainteresowania tą niezwykłą dyscypliną sportową. Na przyszła rok zaplanowana została pierwsze edycja Cracovia Triathlon. Zawody organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbędą się w dniach 6-7 lipca 2019 roku. Uczestnicy zawodów zmierzą się na dystansie olimpijskim.

Gdzie odbędzie się pierwsze edycja Cracovia Triathlon?

Cracovia Triathlon to zawody triathlonowe, których organizacją w imieniu Gminy Miejskiej Kraków zajmuje się Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w centrum Krakowa, a baza ma być zlokalizowana od strony Dębnik.

Zawody z zabytkami w tle

Zawodnicy najpierw przepłyną odcinek 1,5 km w Wiśle, następnie czeka ich 40 km jazdy rowerem na trasie przechodzącej przez Bulwary Wiślane i Błonia Krakowskie. Na koniec trzeba będzie przebiec 10 km przez Bulwary Wiślane.

Kraków dołączył do grona polskich miast organizujących zawody dla triathlonistów. Do tej pory w tego rodzaju eventach można było uczestniczyć między innymi w Gdyni, Poznaniu, Katowicach i Warszawie.

fot. http://www.1zoom.me/en/wallpaper/424638/z9871.4/

Rate this post

Dodaj komentarz