Triathlon - sport dla wytrwałych.
Shadow

Czym jest triathlon?

triathlon

Debiutująca w 1974 roku w San Diego dyscyplina sportowa łączy w sobie trzy różne konkurencje: pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, w takiej właśnie kolejności.

Kilka słów o triathlonie

Triathlon odbywa się na różnych dystansach, w zależności od specyfikacji i miejsca danych zawodowych. Wśród nich można wymienić: super sprint, sprint, dystans olimpijski, dystans długi, długi dystans International Triathlon Union (ITU), Half-Ironman, Ironman i Ultraman Triathlon.

Zasady pływania w triathlonie

Zawodnicy biorący udział w triathlonie mogą skorzystać z piankowych kombinezonów pływackich pod warunkiem, że temperatura wody w danym zbiorniku nie przekracza 25,5 stopni Celsjusza. Uczestnicy mają zakaz korzystania z dodatkowych akcesoriów, takich jak rurki do nurkowania czy płetwy. Jedyny element, z jakiego bez obaw można skorzystać to gogle pływackie. Pływanie odbywa się na trasie oznaczonej specjalnymi bojami. Dozwolone jest trzymanie się boi, lecz żaden z uczestników nie ma prawa się od nich odpychać.

triathlon rower

Zasady jazdy na rowerze w triathlonie

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego z uczestników triathlonu jest kask rowerowy. W czasie trwania tego etapu panuje zakaz zdejmowania kasku, który można ściągnąć dopiero, gdy zejdzie się z roweru.

triathlon bieg

Zasady biegu na triathlonie

W przypadku tej konkurencji zasady nie są aż tak restrykcyjne jak ma to miejsce w pływaniu i jeździe na rowerze. Zawodnik może biec dowolnym stylem i w wybrany przez siebie sposób, nawet tyłem. Złamaniem regulaminu nie będzie nawet marsz. Uczestnik nie może natomiast odsłaniać torsu w czasie biegu, biec bez obuwia, korzystać z kasku i używać dodatkowych akcesoriów.

Rate this post

Dodaj komentarz