Triathlon - sport dla wytrwałych.
Shadow

Jaki sprzęt do triathlonu dla początkujących?

Nie ulega wątpliwości, że triathlon to dość kosztowna dyscyplina sportowa. Jeśli jednak myślisz o niej na poważnie, konieczny będzie zakup odpowiedniego sprzętu. Zastanawiasz się, czego potrzebujesz na początek? Co warto odpuścić, a na co zarezerwować większy budżet? Dziś odpowiadamy na pytanie: jaki sprzęt do triathlonu dla początkujących! Aby ułatwić Ci sprawę podzieliliśmy osprzętowanie na trzy kategorie związane z trzema etapami wyścigu.

Pływanie: sprzęt do triathlonu dla początkujących

sprzęt do triathlonuOkulary pływackie – mogą być klasyczne, dostępne w zwykłych sklepach sportowych. Ważne, by były dobrze dopasowane do Twojej głowy, dzięki temu nie spadną Ci podczas pokonywania dystansu w wodzie.

Pianka do pływania – podczas wielu zawodów jest wymogiem, dlatego warto zacząć się do niej przyzwyczajać od samego początku przygody z triathlonem. Powinna leżeć idealnie i mieć właściwości wyporowe, dzięki którym możesz osiągać lepsze wyniki na etapie pływania.

Jazda na rowerze: sprzęt dla początkujących triathlonistów

rower do triathlonu

Rower – nie jest tajemnicą, że będziesz go potrzebować. Tylko czy na początku przygody z triathlonem warto inwestować od razu w specjalistyczny rower do triathlonu? Niekoniecznie, tym bardziej, że na większości zawodów nie jest on wymogiem. Trenować możesz równie dobrze na rowerze szosowym lub górskim w zależności od ukształtowania terenu.

Kask na rower – to kwestia bezpieczeństwa, zdecydowanie niezbędna zarówno na treningach, jak i zawodach. Zadbaj o to, by nie tylko chronił głowę w razie upadków, ale też zapewniał jej dobrą wentylację.

Buty rowerowe – nie są wymogiem, ale jeśli myślisz o ciągłym podnoszeniu sobie poprzeczki, ich zakup będzie konieczny. Najlepsze będą te zatrzaskowe, które stabilnie trzymają się pedałów, ale też nie jest trudno je z niego wyciągnąć.

 

Bieganie: sprzęt do triathlonu dla początkujących

triathlon bieganieButy do biegania – oczywiście najważniejszy i absolutnie niezbędny element Twojego wyposażenia. Muszą być doskonale zamortyzowane, lekkie, przewiewne. A w ofertach popularnych marek znajdziesz dziś również takie, które stabilnie trzymają stopę bez sznurowania. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu.

Czapka z daszkiem – przyda się niezależnie od warunków pogodowych. W upale ochroni przed udarem, w deszczu osłoni przed wodą.

Ogólny sprzęt do triathlonu dla początkujących

Poza elementami wyposażenia niezbędnymi na każdym poszczególnym etapie wyścigu triathlonista powinien pomyśleć też o dwóch innych, przydatnych na całym dystansie triathlonowym. Są to przede wszystkim: strój triathlonowy – jeden na cały wyścig, by nie tracić czasu oraz podręczny, nieduży zestaw narzędzi, dzięki któremu z łatwością napompujesz oponę czy nawet zalepisz dziurę – szukaj w Internecie!

2/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz