Triathlon - sport dla wytrwałych.
Shadow

Kolejny rekord Danieli Ryf

Kobieca siła? Ona jest jej najlepszym uosobieniem! Daniela Ryf – Szwajcarka znana z nadludzkim wyczynów na zawodach triathlonowych po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych. Właśnie pobiła kolejny rekord na zawodach ENEA Ironman 70.3 w Gdyni!

Wybitne osiągnięcie Danieli Ryf na pół-ironmanie w Gdyni

Z reguły rywalki nie mają z nią żadnych szans. Z rywalami jeszcze nie wygrała, ale jest na najlepszej drodze do tego, by tego dokonać. Dowody? Nowy rekord świata kobiet na Ironman 70.3 w wykonaniu Szwajcarki Danieli Ryf. Z dystansem 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu poradziła sobie w rekordowym czasie 3 godzin 57 minut i 54 sekund, całkowicie deklasując konkurentki, które na mecie pojawiły się dopiero po około 25 minutach. To dzięki niej tegoroczne zawody Half Ironman zostaną zapamiętane na długo.

ironman gdynia

Jak ona to robi?

Daniela Ryf to niewątpliwie fenomen wśród kobiet triathlonistek. Swoim konkurentkom nigdy nie pozostawia żadnych szans, a jej medale są najlepszym dowodem na to, że jest w znakomitej formie od wielu lat. Pierwsze zwycięstwo zaliczyła na swoim koncie w 2010 roku w Seulu. Dziś po ośmiu latach od tego wydarzenia ciągle jest na szczycie. Zastanawia Was, skąd czerpie tak ogromną siłę? W wywiadach po zawodach ENEA Ironman 70.3 podkreślała, że dużym wsparciem był dla niej doping kibiców. To dzięki niemu zyskiwała jeszcze większą motywację w momentach kryzysowych i czuła, jakby „latała”. Niewątpliwie jednak końcowy efekt z rekordem świata jest zasługą pracy całego teamu Danieli Ryf i jej samej. Znakomite przygotowanie zarówno fizyczne, jak i techniczne czy psychiczne – bez tego trudno byłoby zyskać przewagę nad rywalkami, którą triathlonistka ze Szwajcarii utrzymuje niezmiennie na każdych zawodach, w których uczestniczy.

W żeńskim triathlonie naprawdę trudno o lepszy wzorzec do naśladowania. Wyczyn Danieli Ryf z Gdyni pozostanie z nami na długo, podobnie jak jej poprzednie zwycięstwa. Szwajcarka to przykład na to, że ciężką pracą, wytrwałością i bardzo dobrym przygotowaniem w triathlonie można osiągnąć wszystko!

fot. redbull.com, sport.onet.pl

Rate this post

Dodaj komentarz